Voetballer Denzel Dumfries wil zich graag maatschappelijk inzetten voor Suriname

Eerder deze week ontving de Surinaamse President Jennifer Simons de Nederlandse voetbalinternationals Denzel Dumfries en Noa Lang. Beide voetballers willen hun kennis en ervaring inzetten voor (talent)ontwikkeling in Suriname. 

Door René Hoeflaak

De Surinaamse media besteedde veel aandacht aan het bezoek van de twee voetballers aan Suriname en de President. Beiden hebben Surinaamse roots en gaven het aan belangrijk te vinden hun gezinnen te laten kennismaken met Suriname.

Suriname, Para, maart 2025: André Brahim stadion (foto: René Hoeflaak)
Suriname, Para, maart 2025: André Brahim stadion (foto: René Hoeflaak)

Volgens diverse persberichten wil  de voor het Turkse Galatasaray uitkomende Lang een platform bieden aan talentvolle spelers om zicht te ontwikkelen.  De 30-jarige Denzel Dumfries gaf aan in de toekomst niet alleen op sportief  maar ook op maatschappelijk gebied een rol te willen spelen.

Bijvoorbeeld via zijn organisatie Dumfries Unlimited Care & Education (DUCE),  die zich in Rotterdam-Zuid inzet voor kwetsbare kinderen en jongeren die ‘door verschillende systemen of door de samenleving zijn uitgesloten en opgegeven´ .

´Het is een droom om met mijn moeder met DUCE uiteindelijk ook in Suriname van betekenis te kunnen zijn´ aldus Dumfries in diverse Surinaamse media. De verdediger zal komend seizoen uitkomen voor Real Madrid.

Groenroodwit blijft het volgen. Lees hier andere berichten op Groenroodwit over voetbal in Suriname. .

Leave a Reply